GIS-technologie, motor voor anders werken

Op 13 oktober 2011 hielden we ons Jubileumsymposium met als thema "Anders werken met geo-informatie". In het tweede deel van de middag gingen de deelnemers in drie parallelle deelsessies uiteen. Een van de sessies was gericht op Geo-specialisten. Zij namen de nieuwste GIS-technologie onder de loep als motor voor anders werken.

GIS-technologie, de motor voor anders werken

Deze deelsessie stond onder de inspirerende leiding van Marien de Bakker. De sessie startte met een filmpje over Layar van een niet nader te noemen manager die met de nieuwste technieken aan de slag gaat. Layar biedt mogelijkheden om anders te werken met geo-informatie. Het is een smartphone app (applicatie) waarmee je geo-informatie *live* in je camera kunt laten projecteren om zo een realiteit + beeld te krijgen. Het doel was om te demonstreren dat de implementatie van een dergelijke populaire smartphone toepassing niet moeilijk hoeft te zijn.

Location based services

In de sessie hebben we layar teruggebracht tot het basisprincipe van location based services en zijn we nader ingegaan op de onderliggende techniek. Dit alles hebben we ondersteund met korte demonstraties en een praktische oefening buiten de deur. Layar kan je immers het beste buiten ervaren.

Maar wat is nu het concept van Layar? Daar zijn we in de afsluiting van de deelsessie verder op ingegaan. Nut en noodzaak is besproken. En we hebben Layar vergeleken met vergelijkbare nieuwe technieken. Duidelijk was in elk geval dat layar een goed voorbeeld is van anders werken met geo-informatie. Of layar nou het voorbeeld is van een techniek die breed geadopteerd zou moeten worden, daarover verschilden de deelnemers van mening. Natuurlijk ook niet vreemd. Layer is een mooi instrument op dit moment. Maar morgen is er wellicht weer een ander instrument. Met layar hebben we in elk geval meer keus in mogelijke toepassingen gekregen!

Login to post comments